Поради щодо встановлення автомобільної антени та підсилювача

Якщо ви остаточно дійшли висновку, що необхідно поміняти стару або встановити нову антену на свій автомобіль, ми допоможемо вам зробити це кількома практичними порадами. Перше, з чим потрібно визначитися, – це вибір самої антени. Ваше рішення може залежати від кількох факторів: зовнішній вигляд, дизайн та, звичайно ж, функціональна сторона антени. У випадку, якщо антена призначається тільки для автомагнітоли, то покупна або саморобна антена буде якраз.

Якщо у своєму автомобілі одночасно з магнітолою ви використовуєте ТБ або сучасні способи комунікації та навігації, простою антеною тут не обійтися – вам знадобиться спеціальна комбінована ТВ-антена (GSM). Такий пристрій можна зробити і самому – достатньо володіти базовими знаннями радіоелектроніки. Найчастіше буває так, що зібрана та встановлена ​​своїми руками ТВ-антена функціонує в рази краще, ніж покупна.

Питання про спосіб встановлення підсилювача також не повинно викликати труднощів. Вся необхідна інформація щодо встановлення такого пристрою міститься в інструкції виробника. При виборі підсилювача бажано уявляти, який результат ви хочете отримати на виході. Не забувайте, що підсилювачі потрібні лише для “пасивних” антен. Не потрібно робити зайву роботу, намагаючись посилити те, що цього не потребує, – “активні” антени підсилювача не вимагають.

Приступаючи до практичного боку питання, слід зауважити, що наявність самої антени – лише півсправи. Значну роль як її роботи надає правильність встановлення такого пристрою. Якщо для свого автомобіля ви вибрали внутрішньосалонну антену, то її монтаж не повинен зайняти більше 20-ти хвилин. Всю необхідну інформацію про встановлення можна знайти в інструкції виробника.

Якщо говорити про перевагу внутрішньосалонних антен, то сюди можна віднести довгий термін служби таких пристроїв та їх захищеність від впливів негативних факторів навколишнього середовища. До негативних якостей цих антен слід приписати труднощі їхнього демонтажу – при знятті такої антени дуже часто ушкоджуються приймальні смуги (вуси).

Серед зовнішніх (зовнішніх) автомобільних антен найбільш підходящим варіантом є врізні антени: крім приймального прута такі пристрої захищені від навколишнього середовища ще й кузовом машини. Установка зовнішніх антен повинна забезпечити надійний контакт пристрою з кузовом автомобіля (не з дугою для фар, не з відливом і не з “кенгурятником”). Фактура кузовного покриття також може зіграти свою роль: якщо кузов покритий карбоновою плівкою, якість сигналу може значно погіршитися. Також під час встановлення потрібно подбати про те, щоб антена була максимально захищена від вологи: зазори у кріпленні можуть призвести до появи іржі на кронштейні та окислення контактів. Для додаткового захисту від впливів довкілля місце кріплення та роз’єми необхідно обробити силіконовим герметиком або літолом. Скотч та ізолента – не найкраще рішення.

Підключення антенного кабелю також потребує уважності. Як і для зовнішніх, так і для внутрішніх антен повинен застосовуватися коаксіальний екранований кабель. Фірми-виробники антен часто нехтують цією важливою деталлю, постачаючи в комплекті з пристроєм звичайний простий кабель.